تبلیغات
کشتی کج - قوانین کشتی کج
U can't C me!

قوانین کشتی کج

یکشنبه 15 مرداد 1391 03:54 ب.ظ

نویسنده : سینا فرهمند

) قانون K.O که در بسیاری از مسابقات از جمله First Blood کاربرد دارد که در این قانون اگر یکی از اعضاء حریف آسیب جدی ببیند از آن استفاده می‌کنند که البته در بسیاری از مسابقات این قانون بی‌اثر است. لازم به ذکر است که هنگامی که یک مسابقه دارای قوانین برای بازی و برد است یا انجام قوانین مخصوص به برد همانند مسابقهٔ Last Man Standing زمانی که حریف نقش بر زمین است داور تا ۱۰ می‌شمارد و پس از تمام شدن شمارش، حریف K.O می‌شود.

۲) قانون Give Up: این قانون کاربرد به‌سزائی در بسیاری از مسابقات دارد، حریف ناحیه‌ای خارجی از طرف مقابل را طوری می‌گیرد که شروع به زجر کشیدن می‌کند و زمانی که دیگر طاقت خود را از دست داد با حرکت سه‌بار یا بیشتر دست یا سر، خود را تسلیم و مسابقه را واگذار می‌کند.

۳) قانون Rope Break: این قانون منع‌کنندهٔ بسیاری از کارهاست و بستگی به تماس حریف با کش‌های رینگ دارد و زمانی که فرد در حال Give Up یا Pinfall باشد با تماس با کش‌های رینگ، داور این قانون را اعلام و حریف موظف است که حریف را رها کند در غیر این‌صورت داور اعلام قانون DQ و باخت می‌کند (بعد از شمارش تا ۵).

۴) قانون DQ: هرکاری مخالف قوانین مسابقه را شامل می‌شود اعم از زدن داور و یا زدن با سلاح سرد مثل میز یا صندلی چوبی. اما در مسابقاتی که داور، DQ را Off اعلام کند افراد مجاز به هر کاری هستند.

۵) Ring Out Count: زمانی که بدن حریف یا هر دو حریف در حدود دو سوم از رینگ خارج باشد داور شروع به شمردن تا ۱۰ می‌کند که تا اتمام شمارش هرکدام از حریفان یا هر دو اگر بیرون باشند بازنده اعلام می‌شوند. قوانین دیگری نیز وجود دارند ولی چون در بازی مطرح نیستند نیازی به طرح آن نیست.

چند نکته در مسابقه دو نفره و بیشتر مسابقات:
اگر هر دو بازیکن نقش زمین شوند داور تا شماره 10 میشمارد اگر حتی یکی از انها ازجای خود بلند شد یا تنوانست سر زانوی خود را از زمین بلند کند مسابقه ادامه پیدا میکند وگرنه داور مسابقه را بدون برنده یا مساوی اعلام میکند
حرکات خطا فقط در صورت دید داور گرفته میشود و اگر داور صحنه را نبیند مسابقه ادامه پیدا میکند.
به جز استفاده از وسایل موارد دیگری هم وجود دارد که باعث رای داور میشود و خطا اعلام میگردد.
اگر بازیکن به زیر شکم بازیکن حریف ضربه بزند خطای مستقیم گرفته میشود.
اگر بازیکن حریف بخواهد بر بازیکنی غلبه کند اون میتواند خود را به کنار رینگ برساند و یکی از طنابهای رینگ را بگیرد و داور انها را جدا میکنند ویا اینکه شمارش 3 را متوقف میکند این گفته میگویند. rope break حرکت را
اگر بازیکن به حریفش ضرباتی بزند که در محدوده کنار رینگ باشد یا همان عمل روب بریک را انجام داده باشد یا ضرباتی به بازیکن بزند که از نظر داور خطا باشد . تا شماره 5 میشمارد اگر دست از کار خود بر نداشت مسابقه را به نفع دیگری تمام میکند.
پرتاب کردن بازیکن به طرف پله اهنی خطا محسوب نمیشود اما اگر خود پله را به بازیکن بزند خطا مستقیم است
تمام مواردی که گفته شد در حالت معمول مسابقات است فقط در صورتی تقییر میکنند که مدیر مسابقات انها را در بعضی از مسابقات به صلاح خود تقییر دهد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -